Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A

Spotkanie z seniorami we wschowskiej Komendzie Policji

17 listopada wschowską Komendę Policji odwiedzili członkowie wschowskiego Klub Seniora, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem - Senior w ruchu drogowym”.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” wschowskie policjantki przeprowadziły spotkanie z członkami Klubu Seniora we Wschowie. Naszych gości przyjęliśmy w sali odpraw wschowskiej Komendy Policji.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej, która w sposób szczególny uświadamia uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze wpływające na bezpieczeństwo i jakość życia, policjantki rozmawiały z seniorami o bezpieczeństwie osób starszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów.

W trakcie spotkania naszym seniorom przekazane zostały elementy odblaskowe w postaci opasek i kamizelek, przypominając tym samym o zmianach w przepisach oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkania uczestnicy spotkania udzielali odpowiedzi na zadane pytania z zakresu przepisów dotyczących ruchu drogowego, które następnie były oceniane. Zwycięzcy konkursów z wiedzy o bezpieczeństwie otrzymali cenne nagrody. Wyróżniono 3 miejsca- dwie panie otrzymały ciśnieniomierze, jedna z pań wróciła do domu z kijkami Nordic Walking.

 

Źródło:

Oficer Prasowy KPP Wschowa

mł. asp. Maja Piwowarska

Ocena tekstu:

Ocena: 0/5 (0)

Poleć artykuł:

Kategorie:

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union