Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A

Skradzione BMW odzyskane przez Policję

Kolejny samochód odzyskany przez lubuską Policję. Tym razem policjanci z Sulęcina i Gorzowa zatrzymali w pościgu kradzione na terenie Niemiec BMW. Kierowca auta odpowie za udział w kradzieży, próbę najechania na policjantów i posiadanie narkotyków.

Użyte w akcji pojazdy zostały zakupione ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu "KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

Nie milkną echa spektakularnego pościgu lubuskiej Policji w Świebodzinie. W miniony czwartek funkcjonariusze zatrzymali tam Litwina, który uciekał kradzionym za Odrą VW. Tym razem w piątek /13.03/, w Krzeszycach gm. Sulęcin, nie zatrzymało się do policyjnej kontroli czarne BMW. Kierowca samochodu mknął z olbrzymią prędkością. Lekceważąc wszelkie przepisy wyprzedzał inne auta w miejscu zabronionym i jadąc powyżej 100 km/h mijał kolejne miejscowości. Pościg za desperatem rozpoczęli sulęcińscy policjanci. Po chwili do działań włączyli się mundurowi z Komendy Miejskiej w Gorzowie, którzy swymi radiowozami dojechali z przeciwnego kierunku.

Gdy pędzące BMW minęło Świerkocin mundurowi zmusili jego kierowcę do zjechania z głównej drogi. Niemieckie auto sprowadzone zostało na polny dukt i tu dokonano zatrzymania. Osaczony uciekinier próbował jeszcze salwować się pieszym sprintem, lecz po chwili na jego rękach zatrzasnęły sie policyjne kajdanki. Oględziny odzyskanego samochodu wykazały, że nie został od uruchomiony w sposób legalny. W trakcie czynności policja zabezpieczyła również amfetaminę, którą prowadzący BMW miał przy sobie.

Dzięki udanej akcji policjantów z Komendy Powiatowej w Sulęcinie i Komendy Miejskiej w Gorzowie warte ponad 50 tys. zł auto zostało odzyskane. Sprawdzenie w komputerowej bazie potwierdziło, że samochód w nocy z 12 na 13 marca został skradziony z terenu Niemiec. Kierowca BMW trafił do Komendy Miejskiej w Gorzowie. To 31-letni mieszkaniec Trójmiasta. Mężczyzna usłyszał już zarzuty udziału w kradzieży i posiadania narkotyków. Ponieważ w trakcie pościgu starał się najechać na policjantów, odpowie również za czynną napaść na funkcjonariuszy. W weekend do gorzowskiego sądu trafił wniosek o jego aresztowanie.

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

Skradzione BMW odzyskane przez Policję

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pobierz film - 16.66 MB

Ocena tekstu:

Ocena: 0/5 (0)

Tagi:

Poleć artykuł:

Kategorie:

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union