Aktualności

Warsztaty Akademii Młodego Eko Kierowcy

Data publikacji 01.10.2015

W miniony weekend Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku gościł młodych kierowców w ramach realizacji projektu pn. "Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu" w ramach dofinansowania uzyskanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku. W realizacji projektu wzięli także udział policjanci z białostockiej drogówki.

W zajęciach wykorzystywany był symulator zderzeń, który sfinansowany został w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko-Polskim Programem Współpracy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Białymstoku uczestniczyli w projekcie  pn. „Akademia Młodego Kierowcy”, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku. Były to warsztaty skierowane do młodych kierowców zorganizowane dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku. Wzięło w nich udział 32 młodych kierowców.

W ramach projektu odbyły zajęcia teoretyczne z psychologiem transportu, instruktorem techniki jazdy oraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku, który przedstawił stan bezpieczeństwa na drogach naszego województwa ze szczególnym uwzględnieniem młodych kierowców  w wieku od 18 do 24 lat.

Podczas zajęć policjanci zachęcali również do skorzystania z symulatora zderzeń, który w sposób praktyczny pozwala sprawdzić jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Źródło: Policja Podlaska

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union