Aktualności

Opowiem i narysuję ci bajkę (książka do pobrania)

Data publikacji 13.10.2015

W Gołdapi odbyła się uroczysta promocja książki wydanej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi przy współpracy biblioteki publicznej zorganizowała dwa konkursy – plastyczny i literacki. Ich uwieńczeniem jest piękna i kolorowa publikacja książkowa „Opowiem i narysuję Ci bajkę”.

W Gołdapi odbyła się uroczysta promocja książki wydanej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” zrealizowanej w związku projektem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi członkami Unii Europejskiej. W ramach kampanii Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi przy współpracy Biblioteki Publicznej zorganizowała dwa konkursy: plastyczny i literacki. Uwieńczeniem konkursów jest piękna i kolorowa publikacja książkowa. 

W uroczystości wzięły udział wszystkie dzieci, których prace znalazły się w książce, autorzy bajek, przedstawiciele Komendanta Głównego Policji podinsp. Monika Florczuk, kom. Magdalena Malinowska, Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Arkadiusz Sylwestrzak oraz przedstawiciele władz samorządowych. Wiele radości wywołały u dzieci otrzymane w trakcie uroczystości pierwsze egzemplarze książek. Nagrody od przedstawicieli KGP otrzymali również autorzy bajek. Nie był to jednak koniec niespodzianek. Po części oficjalnej pod przewodnictwem sierż. Bobra najmłodsi bawili  się  przy ognisku. Maluchom zorganizowano zabawy oraz konkursy - żadne dziecko nie opuściło imprezy bez elementu odblaskowego.  Również nasi goście nie wyjechali bez upominków. W ramach projektu „ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE” (projekt realizowany w ramach rządowego projektu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” – III edycja realizowana przez starostwo powiatowe oraz Komendę Powiatową Policji w Gołdapi) został wykonany plakat promujący noszenie odblasków. Zdjęcia do plakatu zostały wykonane w Gołdapi podczas 72 Rajdu Polski w lipcu tego roku. Odblaski promują m.in.: Krzysztof Hołowczyc, Robert Kubica oraz dwukrotny rajdowy mistrz świata Sebastian Ogier. W ramach projektu starosta gołdapski przekazał komendantowi „Autochodzik”. Jest to zestaw pomocy dydaktycznych, które pomogą przygotować dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Miłym akcentem było odczytanie przez podinsp. Monikę Florczuk wiersza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym napisanego specjalnie na tę uroczystość przez Panią Annę Piliszewską – laureatkę I miejsca w konkursie na najlepszą bajkę.

 

O bezpieczeństwie na drodze

 

Wiedzą o tym wszystkie dzieci,

Bo to żadna tajemnica,

Że jeżeli znasz przepisy,

To bezpieczna jest ulica.

 

W lewo, w prawo  i znów w lewo

Kto rozejrzy się pomału,

Ten zachowa się rozważnie

I przechodzić może śmiało.

 

Watro także poznać znaki

W różnym kształcie i kolorze -

W razie jakichś wątpliwości

Pan policjant ci pomoże.

 

Taka wiedza jest bezcenna!,

Bo  to żadna tajemnica,

Że jeżeli znasz przepisy,

To bezpieczna jest ulica.

 

GALERIA ZDJĘĆ:

http://goldap.policja.gov.pl/o07/galeria-1/14571,Opowiem-i-narysuje-Ci-bajke.html

Pliki do pobrania

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union