Aktualności

Wciąż dużo za szybko

Data publikacji 10.11.2015

Ponad 114 km/h w terenie zabudowanym jechał kierowca busa zatrzymany do kontroli przez policjantów ze strzeleckiej drogówki w Słonowie /gm. Dobiegniew/. Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące, a całą sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Tylko w niedzielę /8 listopada/, za to samo przewinienie, wpadło dwóch innych kierowców.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przy użyciu pojazdu zakupionego ze środków projektu, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Wystarczył jeden dzień, a kolejni kierowcy stracili prawo jazdy. Tym razem za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym uprawnienia na trzy miesiące straciło trzech kierowców. Pierwszy z nich wpadł w Słonowie niedaleko Dobiegniewa kwadrans po godzinie 12:00. Jego zbyt szybką jazdę zarejestrowali policjanci w nieoznakowanym radiowozie. Pomiar wskazał, że kierowany przez niego bus jedzie ponad 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Młody kierowca busa od razu stracił prawo jazdy na trzy miesiące. O godzinie 17:00 wpadł kolejny kierowca. Tym razem 50-latek jechał za szybko w Gardzku /gm. Strzelce Kraj/. Policyjny radar wskazał, że kierowany przez niego osobowy peugeot jedzie o ponad 50 km/h za szybko. Również w tym przypadku policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Trzy godziny później mundurowi jadąc za kierowcą audi ulicą Gdańską w Dobiegniewie zmuszeni byli do kolejnej interwencji. Również tym razem kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Podobnie jak poprzednicy, będzie musiał się wstrzymywać z dalszą jazdą, przez kolejne trzy miesiące.

Jak widać wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy. Dlatego policjanci apelują o rozsądek za kierownicą, a ci kierowcy, którzy mają zbyt ciężką nogę muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Źródło: KPP w Strzelcach Krajeńskich

Ładowanie odtwarzacza...

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union