Aktualności

Rozmiar tekstu: A A A

Przekroczona dozwolona prędkość o 62 km/h i utrata prawa jazdy

33-Letni kierowca osobowego peugeota, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przy użyciu pojazdu zakupionego ze środków projektu, w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.  

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wyszkowie pełnili służbę  na terenie miasta, radiowozem wyposażonym w videorejestrator.  Na ulicy Pułtuskiej zauważyli osobowego peugeota, który poruszał się z dużą prędkością mimo tego, że znajdował się na terenie miasta, gdzie prędkość dozwolona to 50 km/h.

Gdy funkcjonariusze zmierzyli prędkość peugeota, okazało się że jedzie z prędkością 112 km/h, a więc o 62 kilometry więcej niż jest to dozwolone.  Kierującym był 33-letni mieszkaniec Warszawy. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latka, został też ukarany mandatem w wysokości 500.  Nałożono też na niego 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jednym z największych zagrożeń na drogach. Zwłaszcza, gdy poruszamy się w obszarze zabudowanym, gdzie usytuowane są przejścia dla pieszych, przystanki komunikacji publicznej czy drogi dla rowerów. Kierujący pojazdem poruszający się w takiej sytuacji stanowi ogromne zagrożenie dla ruchu.  Droga zatrzymania pojazdu, w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia bardzo się wydłuża przez co kierujący ma ograniczone możliwości reakcji a w przypadku uderzenia w pieszego czy na wet inny pojazd skutki że takiego wypadku są tragiczne. 

Przypominamy, że to właśnie zbyt duża prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych a w sytuacji rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i można je odzyskać  dopiero  po 3 miesiącach. Na Mazowszu policjanci zatrzymali do tej pory za to wykroczenie 738 praw jazdy.

Źródło: KWP Radom

Nagranie z wideorejestratora

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
KWP Radom
pobierz film - 1.04 MB

Ocena tekstu:

Ocena: 0/5 (0)

Tagi:

Poleć artykuł:

Kategorie:

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union