Aktualności

O 66 km/h za szybko – prawo jazdy zatrzymane.

116 km/h – z taką prędkością pędził w terenie zabudowanym kierowca Audi. Jego rajd przez miejscowość Rolewice uwiecznił policyjny wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca stracił prawo jazdy.

W czwartek 28 stycznia br. strzeleccy policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego patrolowali drogi powiatu strzelecko-drezdeneckiego nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. W godzinach wieczornych mundurowi zauważyli osobowe osobowe Audi A8, które mknęło przez miejscowość Rolewice 116 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny wideorejestrator. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 40-letni mieszkaniec Radawnicy.

W tej sytuacji policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości i zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Teraz oprócz zatrzymanego prawa na trzy miesiące, mężczyzna będzie musiał stanąć przed sądem.

 

Ładowanie odtwarzacza...

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union