Aktualności

„Bezpieczne Ferie” – z białostockimi policjantami ruchu drogowego

Data publikacji 07.02.2016

Białostoccy policjanci ruchu drogowego odwiedzili dzieci uczestniczące w zimowisku sportowym organizowanym przez WSWFiT oraz Akademię Piłkarską „Sukces”. Spotkanie odbyło się w ramach „Ferii 2016”. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie”, białostoccy policjanci ruchu drogowego odwiedzili dzieci przebywające na zimowisku sportowym organizowanym przez WSWFiT oraz Akademię Piłkarską „Sukces”. W czasie spotkania policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych, a także o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw. Ponadto przestrzegali najmłodszych przed wchodzeniem na zamarznięte akweny oraz radzili jak unikać zagrożeń mogących wystąpić podczas zimy. W trakcie spotkania wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali elementy odblaskowe, zakładki do książek oraz zawieszki zapachowe w celu przekazania swoim rodzicom i opiekunom w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym”.

źródło – WRD KWP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union