Aktualności

Zapraszamy seniorów na spotkanie

Data publikacji 06.05.2016

10 maja 2016 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjno – edukacyjne z seniorami pn. „Dni otwarte dla seniora”, na które zaprasza Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Podczas spotkania funkcjonariusze prewencji omówią metody oszustw osób starszych, między innymi na tzw. „na wnuczka”, czy „policjanta” oraz jak się przed nimi uchronić. Zostanie poruszony również temat przemocy wobec osób starszych. Seniorzy będą mieli możliwość zobaczyć jak sporządza się portret pamięciowy, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby rysunek jak najlepiej odwzorowywał wygląd osoby.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., przypomną o zasadach bezpieczeństwa poruszania się po drogach oraz podczas jazdy samochodem. Dodatkową atrakcją dla seniorów będzie symulator zderzeń drogowych. Każdy chętny będzie mógł się przekonać na własnej skórze, co dzieje się z człowiekiem podczas zderzenia czołowego pojazdu, który porusza się zaledwie 5 km/h. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zobaczyć także sprzęt, jaki jest wykorzystywany przez funkcjonariuszy sekcji antyterrorystycznej.

„Dni otwarte dla seniora” organizowane są w ramach programu działań profilaktycznych pn. „Policjant czy wnuczek? – Seniorze, nie daj się oszukać” przygotowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Podobne spotkanie odbędzie się w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze 16 maja 2016 roku.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny do dnia 9 maja 2016 roku pod nr 95 738 15 70.

Pliki do pobrania

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union