Aktualności

Bezpiecznie do szkoły z zambrowskimi policjantami

Data publikacji 22.05.2016

Funkcjonariusze i pracownicy zambrowskiej Policji systematycznie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci podczas ich codziennej drogi do szkoły i domu.

Zambrowscy mundurowi realizują zadania w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Tym razem reprezentanci zambrowskiej Policji korzystając z zestawu Miasteczko Umiejętności Drogowych „Autochodzik”, omówili z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie w praktyczny sposób zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W procesie takiej nauki dziecko uczy się wykorzystując bodźce słuchowe, dotykowe i dźwiękowe. Po zakończonej prelekcji wszyscy uczniowie uczestniczący w tych niecodziennych zajęciach otrzymali elementy odblaskowe.

Zambrowscy policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby droga do szkoły każdego dziecka była bezpieczna - pokażmy mu najbezpieczniejszą trasę do szkoły. Wyjaśnijmy, dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Sprawdźmy, czy nasza pociecha posiada w widocznym miejscu odzieży elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że jako opiekunowie i pierwsi nauczyciele dziecka - jesteśmy dla niego autorytetami. Dlatego też sami zawsze postępujmy zgodnie z prawem, dając tym samym swojemu dziecku dobry przykład do naśladowania.

źródło – oficer prasowy KPP w Zambrowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union