Aktualności

Siemiatyccy policjanci na Rodzinnej majówce

Data publikacji 27.05.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wzięli udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Zespół Szkół przy ul. Kościuszki w Siemiatyczach. Funkcjonariusze na swoim stoisku profilaktycznym promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym, korzystanie z pasów bezpieczeństwa a także edukowali mieszkańców naszego powiatu w zakresie bezpiecznych zachowań przed zbliżającymi się wakacjami.

W minioną środę (25.05.2016r.) w Zespole Szkół przy ul. Kościuszki w Siemiatyczach odbył się piknik rodzinny na którym swoje stanowisko wystawili siemiatyccy policjanci. Na stoisku promującym Komendę Powiatową Policji w Siemiatyczach, mieszkańcy Siemiatycz wraz rodzinami, ale przede wszystkim - dzieci i młodzież, miały okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, porozmawiać z policjantami na temat bezpiecznych zachowań. Umożliwiało to przygotowane stoisko profilaktyczne, związane tematycznie z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, z jednoczesnym kolportażem ulotek. Wiele emocji wzbudziły alko- gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z symulatorem zderzeń na którym funkcjonariusze przypominali o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Urządzenie składa się z fotela, który jedzie po równi pochyłej, rozpędza się do niewielkiej prędkości i nagle zatrzymuje się symulując zderzenie. Większość osób, korzystających z symulatora przyznało, że nie zdawało sobie sprawy z siły jaka działa na człowieka przy niespodziewanym zatrzymaniu pojazdu. Policjanci przypominali również o przewożeniu dzieci w specjalnych fotelikach. Każdy odwiedzający stoisko mógł też dowiedzieć się o prawnych i medycznych aspektach udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy chętni pod okiem ratownika medycznego Marcina Usakiewicza mogli podszkolić się w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, będącej połączeniem sztucznego oddychania i masażu serca. Umożliwiał to fantom treningowy na którym każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności ratownicze. Przedstawiony sprzęt został zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Przedstawiony sprzęt został zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Każdy gość policyjnego stoiska otrzymał odblask i wiele innych prezentów. Każdy miał także możliwość zasięgnięcia informacji dotyczących zażywania środków odurzających, w tym "dopalaczy". Zainteresowanych było wielu, a pytaniom nie było końca.

źródło – oficer prasowy KPP w Siemiatyczach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union