Aktualności

„Dzień Dziecka” w Kalnicy z bielską Policją

Data publikacji 02.06.2016

Z okazji Dnia Dziecka przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim zaproponowali dzieciom między innymi pokazy sprzętu policyjnego oraz tresury psów służbowych, konkurs o tematyce prewencyjnej i edukację z bezpieczeństwa drogowego z wykorzystaniem Autochodzika. Odbywająca się w Kalnicy impreza połączona była z Ogólnopolską Akcją „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”.

Policjanci i pracownicy cywilni zajmujący się profilaktyką z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim uczestniczyli wczoraj w festynie zorganizowanym w Kalnicy z okazji Dnia Dziecka. W imprezie, której przewodniczył Wójt Gminy Brańsk, udział wzięło około 500 dzieci z gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przedstawiciele bielskiej Policji zaproponowali najmłodszym, jak zwykle, mnóstwo atrakcji. Dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursie dotyczącym profilaktyki wakacyjnej. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące wypoczynku nad wodą, na wsi czy bezpieczeństwa drogowego nagradzane było przez prowadzące konkurs atrakcyjnymi upominkami. W celu utrwalenia przepisów z bezpieczeństwa w ruchu drogowym szczególnie wśród najmłodszych, policjanci wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik” sfinansowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Dzięki tej edukacji przy okazji zabawy dzieci przypomniały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię oraz jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu drogi. Przypomniano uczestnikom również o bezpiecznym podróżowaniu oraz obowiązku korzystania z  pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych oraz zakazie wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu. W tym celu wykorzystano również alkogogle, w których uczniowie mogli przekonać się jak utrudnione jest poruszanie się w stanie po spożyciu pewnej ilości alkoholu. Dzieci obejrzały również sprzęt wykorzystywany przez policjantów do codziennej służby, oraz radiowozy i policyjne motocykle, na których najmłodsi chętnie siadali Wśród licznych atrakcji znalazł się również pokaz tresury psów służbowych. Po pokazie nie było osób, które nie chciałyby przywitać się z czworonożnymi partnerami funkcjonariuszy. Przedstawiciele bielskiej Policji przy okazji spotkania z dziećmi i młodzieżą przypomnieli również o akcji „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, której przewodnią ideą jest promowanie życia wolnego od uzależnień. Tradycyjnie już - symbolem tej wolności był gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund jednocześnie przez wszystkich zebranych. Nad dobrym nastrojem uczestników czuwała maskotka policji „Miś Dobromiś”.

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union