Aktualności

Dzień Dziecka z policjantami

Data publikacji 08.06.2016

Pierwszy czerwca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Policjanci z tej okazji spotykają się z najmłodszymi, mówią o bezpieczeństwie, przygotowują gry i konkursy edukacyjne.

Dzień Dziecka to czas dla najmłodszych. Organizowane są różnego rodzaju festyny i pikniki, po to, aby dzieciom umilić czas i obdarować ich słodkimi prezentami. Podczas imprez nie może zabraknąć policjantów, którzy podczas gier i zabaw przygotowują dzieci do wakacji. Policjanci spotykając się z najmłodszymi, przeprowadzają wiele konkursów edukacyjnych, sprawdzają wiedzę najmłodszych na temat bezpieczeństwa i mówią im, jak mają się zachowywać w trudnych, czy niebezpiecznych sytuacjach.

Festyn z okazji Dnia Dziecka obchodzony był na terenie Sanktuarium w Rokitnie. W uroczystości uczestniczyło około 4 tys najmłodszych mieszkańców całego kraju. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Policjanci mieli doskonałą okazję, aby podczas gier i zabaw przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznych zachowań podczas wakacji, pobytu nad jeziorami i na drogach. Mundurowi mówili także, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i narkotyków. Podczas trwania imprezy odczytana została odezwa PaT, która promuje modę na życie bez uzależnień, bez przemocy, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, którego wartością jest wolność. Wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z policjantami na temat uzależnień i handlu ludźmi.

 

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union