Aktualności

Policjanci na rodzinnym festynie

Data publikacji 10.06.2016

Policjanci z wysokomazowieckiej komendy uczestniczyli w festynie rodzinnym , który odbył się w jednym z przedszkoli na terenie miasta. Wśród atrakcji była prezentacja sprzętu policyjnego, stoisko profilaktyczne oraz gry i zabawy z zakresu bezpieczeństwa.

Wczoraj wysokomazowieccy policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w Festynie Rodzinnym, który odbył się w miejscowym Przedszkolu Nr 2. Tego typu impreza to doskonała okazja do propagowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców. Funkcjonariusze w trakcie festynu prezentowali sprzęt policyjny, przygotowali stoisko profilaktyczne oraz gry i zabawy z zakresu bezpieczeństwa. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z stymulatora zderzeń i przekonać się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci wraz z rodzicami mieli okazję obejrzeć wyposażenie służb mundurowych, a także posiedzieć w radiowozie lub usiąść za kierownicą policyjnego motocykla. Na stoisku profilaktycznym został wykorzystany sprzęt, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarko–Polskim Programem Współpracy.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union