Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 3 - laureaci

Data publikacji 29.10.2014

Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs nr 3 na projekt elementu odblaskowego. Pierwszą nagrodę otrzymał Jacek Stańczyk ze Słupska za projekt opaski odblaskowej.

Pełne wyniki konkursu i nagrodzone prace zobaczysz TUTAJ ►

 

* * *

Elementy odblaskowe odbijają padające na nie światło np. z reflektorów samochodów i dzięki temu pieszy jest dostrzegany przez kierowcę z dużej odległości.

Niemal każdy kierowca ma w zanadrzu opowieść o tym jak w ostatniej chwili zauważył pieszego, który w ciemnym ubraniu i bez odblasku tonął w mroku i co by było jak by go nie zauważył !?  Mimo tych wszystkich doświadczeń niewielu z nich po wyjściu z samochodu i ”przemianie” z kierowcy w pieszego nosi odblaski.

Miejmy nadzieję, że niektórych zmobilizuje przepis z Prawa o ruchu drogowym, który stanowi, iż: „pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku”.

Elementy odblaskowe warto nosić na każdej drodze, zarówno w mieście jak i poza miastem.  To działa i bardzo pomaga pieszym i kierowcom !

Nasz najnowszy konkurs będzie poświęcony właśnie elementom odblaskowym.

 

Zadanie konkursowe:


zaprojektuj element odblaskowy, który chciałbyś nosić: jego wygląd  - kształt, kolor,  sposób mocowania do sylwetki pieszego.

 

Prace konkursowe w formacie pliku graficznego lub wektorowego prosimy nadsyłać do 11 listopada 2014 roku na adres mailowy: konkurs.brd@policja.gov.pl.  Osoby, które przystąpią do naszego konkursu obowiązane są zaakceptować regulamin. Do zaprojektowanej pracy musi zostać wkomponowany logotyp Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy Swiss Contriburion, którego właściwą wersję kolorystyczną można pobrać na  stronie:

http://www.programszwajcarski.gov.pl/dokumenty/wytyczne_info_promo/Documents/Ksiega_znaku_Swiss_Contribution_2011.pdf.

Uczestników obowiązuje też złożenie oświadczenia, iż nadesłana praca została wykonana osobiście przez osobę, która wzięła udział w konkursie i posiada ono do niej wszelkie prawa autorskie. Ponadto oświadcza, iż wyraża zgodę na nieodpłatną publikację swojej pracy na stronie internetowej Organizatora Konkursu oraz w formie drukowanej.

Nagrody:

Pierwsza nagroda - kurtka z polaru z elementem odblaskowym, kijki  do Nordic Walking oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym.
Druga nagroda – kurtka z polaru z elementem odblaskowym oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym.
Trzecia nagroda – kijki  do Nordic Walking oraz torba na zakupy z elementem odblaskowym. 

 

  • Kurtka z polaru
  • Kijki do Nordic Walking
  • Torba na zakupy z elementem odblaskowym

Pliki do pobrania

Pamiętaj!

Jeśli bierzesz ze sobą pasażera, który nigdy nie jeździł na motocyklu, poucz go na czym polega specyfika tego pojazdu.

Prezentacje

Prezentacje

Spoty do kampanii

Spoty do kampanii