• Policjanci włączyli się w akcję „Strzelczanie dla Strzelczan”

  Policjanci włączyli się w akcję „Strzelczanie dla Strzelczan”

  W sobotę /19 września/ już po raz ósmy zorganizowano akcję „Strzelczanie dla Strzelczan”. Jak co roku dochód z charytatywnej zbiórki był przeznaczony dla trzech potrzebujących rodzin. W tę jakże szczytną akcję włączyli się również strzeleccy policjanci, którzy oprócz pilnowania bezpieczeństwa w trakcie imprezy, przygotowali stoisko ze sprzętem policyjnym.

  Dodano: 21.09.2015 Array
 • „Uwaga! Pirat” na K-22

  „Uwaga! Pirat” na K-22

  Ekipa popularnego programu telewizyjnego „Uwaga! Pirat” wspólnie z policjantami ze strzeleckiej drogówki patrolowała drogi w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Dwa dni wspólnych kontroli, głównie na drodze krajowej nr 22, pozwoliły przygotować bogaty materiał. Efekty będzie można zobaczyć za kilka tygodni w stacji TVN Turbo.

  Dodano: 16.09.2015 Array
 • Motocyklista pędził na zabój

  Motocyklista pędził na zabój

  Prawie 120 km/h za szybko jechał 24-letni motocyklista pędzący z pasażerką niemal 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do czterdziestki. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Teraz sprawą młodego motocyklisty zajmie się sąd.

  Dodano: 07.09.2015 Array
 • Strzelecki „Głos profilaktyki” i „Dzień dziecka z mundurem”

  Strzelecki „Głos profilaktyki” i „Dzień dziecka z mundurem”

  Pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów i strażaków, a także wiele innych atrakcji czekało na dzieci w dniu ich święta na Rynku Miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Pokazy i zabawa poprzedzone były odezwą młodych ludzi zachęcającą do życia bez uzależnień w ramach programu „PROFILAKTYKA a TY”.

  Dodano: 11.06.2015 Array
 • O 75 km/h za szybko

  O 75 km/h za szybko

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kierowcę, który przez teren zabudowany jechał prawie 125 km/h. 65-letni obywatel Niemiec będzie musiał szukać innego środka lokomocji, bo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za przekroczenie prędkości o prawie 75 km/h policjanci nałożyli na niego również 500 zł mandatu.

  Dodano: 03.06.2015 Array
 • Policjanci nie odpuszczają piratom drogowym

  Policjanci nie odpuszczają piratom drogowym

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który swoją jazdą spowodował realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna pędził krajową 22 niemal 170 km/h oraz wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej i na wzniesieniu. Jego szaleńczą jazdę zarejestrowała kamera zamontowana w nieoznakowanym radiowozie.

  Dodano: 17.02.2015 Array
 • Pirat za kilka wykroczeń stracił prawo jazdy

  Pirat za kilka wykroczeń stracił prawo jazdy

  Strzeleccy policjanci zatrzymali 20-letniego pirata drogowego. Ten nieodpowiedzialny kierowca popełnił tyle wykroczeń, że policjanci na miejscu zatrzymali jego uprawnienia i skierowali sprawę do sądu. Jego jazdę zarejestrował patrol w nieoznakowanym radiowozie.

  Dodano: 28.01.2015 Array
 • Poznaliśmy laureatów konkursu dla seniorów

  Poznaliśmy laureatów konkursu dla seniorów

  We wtorek 18 listopada w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński wręczył seniorom nagrody w związku z konkursem promującym ich bezpieczeństwo. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła zachęcającego seniorów do bezpiecznych zachowań na drodze. Rekordziści nadesłali nawet po kilkanaście haseł.

  Dodano: 25.11.2014 Array
 • Konkurs dla seniorów

  Konkurs dla seniorów

  Strzeleccy policjanci zapraszają wszystkich seniorów z powiatu strzelecko-drezdeneckiego do wzięcia udziału w przygotowanym z myślą o nich konkursie. Konkurs polega na wymyśleniu hasła promującego bezpieczeństwo seniorów. Dla autorów najciekawszych haseł przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody: ciśnieniomierze, bluzy POLAR, czy kijki do nordic walkingu.

  Dodano: 14.10.2014 Array
 • Debatowaliśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

  Debatowaliśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

  2,5 godziny trwało debatowanie z policjantami poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Debata odbyła się w piątek /10 października/ o godzinie 11:00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Tego dnia seniorzy usłyszeli dużo cennych wskazówek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Usłyszeli również o oszustwach, na jakie są narażeni oraz jak zachować się w przypadku, kiedy udzielamy pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak najważniejszą częścią piątkowej debaty była dyskusja z uczestnikami o problemach i oczekiwaniach związanych z bezpieczeństwem.

  Dodano: 13.10.2014 Array
 • Policjanci na "DNIU DZIECKA Z MUNDUREM"

  Policjanci na "DNIU DZIECKA Z MUNDUREM"

  Policjanci, strażacy i leśnicy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego uczestniczyli w "DNIU DZIECKA Z MUNDUREM". Impreza zorganizowana przez STRZELECKI OŚRODEK KULTURY odbyła się 1 czerwca w parku miejskim w Strzelcach Krajeńskich.

  Dodano: 02.06.2014 Array
 • Rozmawiamy z seniorami o bezpieczeństwie

  Rozmawiamy z seniorami o bezpieczeństwie

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odwiedzili osoby ze strzeleckiego klubu seniora. Spotkanie odbyło się w związku z prowadzoną kampanią "KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM".

  Dodano: 06.05.2014 Array
 • Akcja "KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM"

  Akcja "KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM"

  Strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego aktywnie włączają się w propagowanie bezpiecznych zachowań na drogach powiatu. Tym razem mundurowi w ramach ogólnopolskiej kampanii "KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM" apelowali do wszystkich uczestników dróg o prawidłowe zachowanie w związku z rozpoczętym sezonem motocyklowym.

  Dodano: 30.04.2014 Array
 • Przykładowe inwestycje realizowane w ramach projektu na terenie powiatów

  Przykładowe inwestycje realizowane w ramach projektu na terenie powiatów

  Film przedstawia zadania wykonane na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Dzięki realizacji projektu zostało wykonanych 44 podobnych zadań. Wszystkie zadania zostały już odebrane i służą poprawie bezpieczeństwa na drogach w powiatach objętych projektem.

  Dodano: 12.11.2013 Array
 • Inwestycje w ramach SPPW zakończone

  Inwestycje w ramach SPPW zakończone

  20 września br. dokonano odbioru ostatniego już zadania częściowego polegającego na budowie szykan zwalniających prędkość, przejść dla pieszych oraz ciągu rowerowo-pieszego na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

  Dodano: 01.10.2013 Array
 • Odebrano inwestycje z obszaru gm. Drezdenko wykonane w ramach projektu "KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

  Odebrano inwestycje z obszaru gm. Drezdenko wykonane w ramach projektu "KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

  Odebrano inwestycje z obszaru gm. Drezdenko wykonane w ramach projektu pn.: Realizacja inwestycji poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego w ramach projektu "KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

  Dodano: 25.07.2013 Array
 • Wizyta monitorująca przedstawicieli władz Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

  Wizyta monitorująca przedstawicieli władz Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

  W środę 23 maja br. odbyła się w Starostwie wizyta monitorująca przedstawicieli władz Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w celu zweryfikowania stopnia realizacji projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

  Dodano: 07.06.2013 Array