Aktualności

Kampania "Kieruj się rozsądkiem" dociera także do dzieci

Jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo przypominali policjanci ruchu drogowego Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji na spotkaniu z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 24 STO w Warszawie.

W miniony piątek, w Warszawie odbyło się spotkanie z najmłodszymi uczestnikami ruchu w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 40 uczniów klas pierwszych. Prelekcje przeprowadził policjant ruchu drogowego Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przybyli na spotkanie słuchacze dowiedzieli się między innymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, jako piesi, pasażerowie pojazdów (w tym motocykli).

Policjant podkreślał rolę rozsądnej samooceny własnych umiejętności kierujących rowerem, a także jak ważne jest zachęcanie ,,swoich dziadków – seniorów” do bezpiecznego korzystania z drogi tj. noszenia elementów odblaskowych, które ratują życie poprawiając widoczność pieszego. Przypomniał również o bezpiecznym zachowaniu w szkole, nieufności do osób obcych i utrwalił wiedzę gdzie i w jaki sposób można uzyskać pomoc w sytuacjach niebezpiecznych np. nad wodą. 

Oczywiście największą atrakcją dla naszych słuchaczy była możliwość pokierowania policyjnym radiowozem - ,,na sucho”.

Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe z logo projekt „Swiss Contribution”, które pomogą im w praktyce stosować im zasady bezpiecznego uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym. Należy pamiętać, że nawet niewielki element odblaskowym jest dostrzegany przez kierowcę w światłach samochodu i dzięki temu otrzymuje on informację, że drogą porusza się pieszy. Ma wówczas czas na właściwą reakcję.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union