Aktualności

IV wizyta przedstawicieli strony szwajcarskiej w lubuskim

Data publikacji 28.10.2014

W dniach 13-17 października na terenie województwa lubuskiego trwała IV wizyta przedstawicieli strony szwajcarskiej. Wizyta studyjna została przygotowana we współpracy z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

W dniach 13-17 października na terenie województwa lubuskiego trwała IV wizyta przedstawicieli strony szwajcarskiej:

  • Pan Rolf Thommen - szef policji ruchu drogowego kantonu i miasta Bazylea,
  • Pan Yves Staub - szef policji ruchu drogowego kantonu Solothurn,
  • Pan Roland Wiederkehr - ekspert strony szwajcarskiej,
  • Pan Robert Matłacki - koordynator projektu z ramienia strony szwajcarskiej.

Wizyta studyjna została przygotowana we współpracy z KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Nasi goście już na samym początku wizyty mogli zapoznać się z działaniami prowadzonymi przez lubuską policję w zakresie kontroli trzeźwości kierowców z wykorzystaniem urządzeń alco-blow. W kolejnym odbyła się wizyta w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim i Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a następnie w Regionalnym Centrum Ratownictwa w Witnicy. W środę i czwartek została przeprowadzona 13 edycja  szkoleń z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, podczas której przedstawicieli strony szwajcarskiej poprowadzili część zajęć. Ponadto nasi goście mogli zobaczyć jak działa typowy posterunek policji na przykładzie KPP Sulęciń. 

Jednym z głównych wydarzeń była wizytacja akcji Policji prowadzona w ciągu korytarza transportowego e-30, czyli na trasie autostrady A-2. Szczegółowa relacja z poszczególnych etapów wizyta jest dostępna w aktualnościach, natomiast poniżej znajdują się zdjęcia z wizyty. W oceni przedstawicieli Szwajcarii, KGP oraz uczestników szkoleń, tego typu działania są bardzo pomocne i potrzebne oraz służą wymianie doświadczeń.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union