Aktualności

Debata społeczna ze słuchaczami Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W Domu Kultury w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) 3 listopada br. odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczna jesień życia” adresowana do słuchaczy Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze piskiej komendy, którzy rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych oraz przestrzegali seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów.

W pierwszej części policjanci zaprezentowali metody, jakimi posługują się oszuści wyłudzający pieniądze i inne wartościowe przedmioty. Debata była doskonałą okazją, aby przeszkolić i uczulić seniorów na niebezpieczeństwa związane z zawieraniem wszelkiego rodzaju umów oraz zakupu towarów i usług od nieuczciwych przedstawicieli handlowych.

W drugiej części spotkania policjanci rozmawiali ze słuchaczami o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze posługując się prezentacjami opracowanymi specjalnie dla seniorów w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” .

Wśród pieszych, którzy ponoszą śmierć w wypadkach drogowych najwięcej jest osób powyżej 60-tego roku życia. Tak więc jest to grupa szczególnie zagrożona na drodze. Zwłaszcza jesienią gdy widoczność pogarsza się z dnia na dzień seniorzy powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pomogą im w tym torby na zakupy z elementami odblaskowymi, które na spotkaniu otrzymali od policjantów.

mk, mś / BPiRD KGP

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union