Aktualności

Poznaliśmy laureatów konkursu dla seniorów

We wtorek 18 listopada w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński wręczył seniorom nagrody w związku z konkursem promującym ich bezpieczeństwo. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła zachęcającego seniorów do bezpiecznych zachowań na drodze. Rekordziści nadesłali nawet po kilkanaście haseł.

W trakcie debaty społecznej poświęconej bezpieczeństwu seniorów, którą strzeleccy policjanci zorganizowali 10 października, ogłoszono konkurs polegający na wymyśleniu hasła promującego i zachęcającego do bezpiecznych zachowań na drodze.

Autorzy zgłaszali swoje propozycje do końca października w różny sposób. Część osób osobiście dostarczała swoje hasła, jeszcze inni zgłaszali się telefonicznie, czy przez SMS-y. Cieszy fakt, że ludzie w podeszłym wieku nie siedzą z założonymi rękami i nawet poprzez zabawę wpływają na własne bezpieczeństwo. Swoje propozycje nadesłało kilkanaście osób, nawet spoza powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Rekordziści nadesłali po kilkanaście haseł.

Autorzy najciekawszych  odebrali nagrody z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich podinsp. Przemysława Muszyńskiego.

Wszystkie upominki ufundowano w ramach ogólnopolskiej kampanii „KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM”, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej.     Były to: ciśnieniomierze, bluzy POLAR, czy kijki do nordic walkingu.

Konkurs stał na wysokim poziomie i policjanci mieli duży problem z wyłonieniem zwycięzców. Dlatego laureatami zostali ex aequo Bogumiła Sergiejew i Jan Kulesza, którzy nadesłali po kilkanaście haseł. Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio: Lucyna Ostałowska i Daniela Kaczmarczyk.

W podziękowaniu dla policjantów , strzeleccy funkcjonariusze za zaangażowanie w podnoszenie bezpieczeństwa odebrali  od Jana Kuleszy tomik z wierszami jego autorstwa oraz kwiaty od pozostałych seniorów. 

sierż. Tomasz Bartos
KPP Strzelce Kraj

* * *

1 miejsce Jan Kulesza

 • „Chociaż droga śliska bywa, kto jest trzeźwy ten wygrywa”
 • „Kamizelkę załóż sobie, a obroni życie Tobie”
 • „Po to znaki są przy drodze, ku bezpieczeństwu, ku przestrodze”
 • „Nie jedz bracie po kielichu
  nie poddaj się temu lichu
  no bo licho nie śpi sobie
  nie zaszkodzi wtedy Tobie

1 miejsce  Bogumiła Sergiejew

 • „Jadąc drogą bez odblasku szybko znajdziesz się w potrzasku”
 • „Przy rowerze odblask macie to się śmiało poruszacie”
 • „Swojego anioła stróża mamy bo odblaski zakładamy”
 • „Kierowcy bezpiecznie nas omijają bo odblaski nas ośiwtlają”

2 miejsc Lucyna Ostałowska:

 • „Buty moje odblaski posiadają i wszyscy kierowcy mnie dostrzegają”
 • „Wszyscy odblaski zakładają i pięknie wyglądają
  Ratownicy, policjanci o nas dbają i odblaski nam rozdają” 

3 miejsce Daniela Kaczmarczyk

 • „Z policjantami pogadanki mamy i zasady ruchu postrzegamy”
 • „Seniorzy bezpiecznie się poruszają bo odblaski o ich bezpieczeństwo dbają”

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union