Aktualności

„Kieruj się rozsądkiem” – hasło, które zyskuje uznanie seniorów

Data publikacji 16.01.2015

W klubie „Jowisz” na warszawskim osiedlu Bródno seniorzy zebrali się aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Asp. sztab. Robert Niedbało z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, który prowadził spotkanie przedstawił słuchaczom główne zagrożenia pieszych i kierowców na drogach wykorzystując prezentację multimedialną pt. „Senior w ruchu drogowym” przygotowaną w tym celu w ramach kampanii ”Kieruj się rozsądkiem”.

Krótki dzień i opady atmosferyczne powodują, że o tej porze roku piesi są dla kierowców mało widoczni. Robert Niedbało właśnie widoczności w ruchu drogowym poświecił sporą część swojego wystąpienia. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali torby na zakupy z elementem odblaskowym a Ci, którzy wzięli udział w konkursie wygrali atrakcyjne nagrody: aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi, kurki z polaru a dla aktywnych kijki do Nornic Walking.

Asp. Robert Niedbało na zakończenie dostał od zebranych brawa za ciekawy wykład o bezpieczeństwie.

(M.Ś.)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union