Aktualności

O 75 km/h za szybko

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kierowcę, który przez teren zabudowany jechał prawie 125 km/h. 65-letni obywatel Niemiec będzie musiał szukać innego środka lokomocji, bo stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Za przekroczenie prędkości o prawie 75 km/h policjanci nałożyli na niego również 500 zł mandatu.

Użyty w akcji pojazd został zakupiony ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu "KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

W niedzielę /31 maja/ strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący ulice Dobiegniewa zauważyli osobowego mercedesa jadącego z nadmierną prędkością. Jego szybką jazdę, prawie 125 km/h, zarejestrował radar zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o prawie 75 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że jest nim 65-letni obywatel Niemiec. W tej sytuacji policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące. To jednak nie koniec konsekwencji dla tego kierowcy. Funkcjonariusze nałożyli na niego 500 zł mandatu, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 18 maja, jeżeli w ciągu 3 miesięcy 65-latek zdecyduje się prowadzić pojazd bez prawa jazdy, okres ten będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Źródło: KPP Strzelce Kraj.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union