Aktualności

Przedwakacyjna profilaktyka

Mundurowi uczestniczyli w festynie zorganizowanym na terenie jednej z białostockich szkół. Wszystko po to by edukować młodych ludzi w zakresie bezpiecznych zachowań szczególnie w kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Materiały promocyjne dla uczestników zostały zakupione ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu "KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

02.06.2015 r policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku uczestniczyli w festynie pn. „Bezpieczeństwo, aktywność i zdrowie” zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Kpt. Wł. Wysockiego w Białymstoku. Podczas tego profilaktycznego przedsięwzięcia młodzież uczęszczająca do technikum, zasadniczej szkoły zawodowej, szkoły policealnej oraz zaproszeni gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z policjantami, obejrzeć z bliska policyjny radiowóz i motocykl oraz wziąć udział w konkursie przygotowanym przez funkcjonariuszy. Ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli cieszył się pokaz alko-gogli symulujących percepcję osoby w stanie nietrzeźwości. Uczestnikom zaprezentowano również działanie sprzętu do pomiaru trzeźwości typu alco blow. Policjanci zorganizowali również konkurs wiedzy o ruchu drogowym, w którym trójka zwycięzców została wyróżniona atrakcyjnymi nagrodami. Spotkanie z funkcjonariuszami stanowiło okazję, żeby warunkach integracji i zabawy podczas festynu przypominać o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Jest to szczególnie istotne przed wakacjami, których nie może się już doczekać spragniona swobody i wypoczynku młodzież.

Źródło: KWP Białystok

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union