Aktualności

Strzelecki „Głos profilaktyki” i „Dzień dziecka z mundurem”

Pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów i strażaków, a także wiele innych atrakcji czekało na dzieci w dniu ich święta na Rynku Miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Pokazy i zabawa poprzedzone były odezwą młodych ludzi zachęcającą do życia bez uzależnień w ramach programu „PROFILAKTYKA a TY”.

Materiały odblaskowe zostały zakupione dla uczestników imprezy ze środków projektu KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto Biuro Szwajcarsko-Polskiego Programu w Warszawie przekazało materiały promujące Program Szwajcarski dla uczestników spotkania. Działania promujące projekt były prowadzone przez pracowników Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich.

Na ten dzień z niecierpliwością czekały chyba wszystkie dzieci. W dniu ich święta strzeleccy policjanci, strażacy oraz pracownicy strzeleckiego ośrodka kultury zadbali, aby na twarzach wszystkich maluchów pojawił się uśmiech.

W poniedziałek /1 czerwca/ na Rynku Miejskim w Strzelcach Krajeńskich przygotowano wiele atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pokazy i zabawy poprzedzone były odezwą odczytaną przez Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa i Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich podinsp. Przemysława Muszyńskiego. W trakcie jej odczytania wszyscy złapali się za serca wyrażając w ten sposób wspólnotę dla życia bez narkotyków, alkoholu i innych uzależnień.

W akcję włączyli się strzeleccy policjanci oraz uczniowie strzeleckiego gimnazjum i liceum. Młodzież, specjalnie na ten dzień, przygotowała transparenty związane z akcją. Dużym uatrakcyjnieniem była z pewnością obecność „Bonanzy” – zabytkowego traktora z przyczepą, na której młodzież prezentowała przygotowane transparenty. Udział tego wspaniałego pojazdu był możliwy dzięki Panu Leszkowi Nowakowi. Jeżdżąc zabytkowym traktorem po mieście młodzi ludzie byli bardzo widoczni, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem przechodniów. Eskortę dla pojazdu stanowili motocykliści z międzynarodowego klubu motocyklowego stróżów prawa „Blue Knights Poland IX”, którzy na swoich wspaniałych maszynach pilotowali przejazdy. Jedynym minusem była pogoda. Jednak pomimo deszczu z każdą minutą strzelecki rynek zapełniał się i każdy chciał być pasażerem „Bonanzy” i wyrazić w ten sposób swoją aprobatę dla tak szczytnej inicjatywy. Z kolei najmłodszym najbardziej do gustu przypadł pokaz umiejętności Berty - policyjnego psa patrolowo-tropiącego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe atrakcje przygotowane przez policjantów takie jak: łódź motorowa, radiowozy, stanowisko policyjne, czy też pokaz przygotowany przez strzeleckich strażaków. O różnego rodzaju gry i zabawy zadbali pracownicy Strzeleckiego Ośrodka Kultury i Zbigniew Roszczyk z Radia Zachód.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union