Aktualności

Kamizelki trafiły do uczniów

Data publikacji 08.09.2015

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzą w szkołach edukację w zakresie bezpiecznych zasad postępowania w sytuacjach, które mogą zagrozić zdrowiu lub życiu. Policjanci w trakcie spotkania wręczyli uczniom kamizelki odblaskowe.

Policjanci z Sulęcina, 8 wrzesnia br udali się z wizytą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, aby porozmawiać z wychowankami o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu pod nieobecność dorosłych oraz w kontakcie z osobą obcą. Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Ten punkt prelekcji był dobrą okazją by wręczyć uczniom kamizelki odblaskowe, które zakupione zostały z funduszy Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Po zakończonej profilaktyce policjanci wraz z grupą wychowanków i ich opiekunami udali się na pobliskie przejście dla pieszych. Tam pod okiem funkcjonariuszy dzieci wykazywały się umiejętnością prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznego poruszania się po drodze oraz znajomością znaków drogowych. Z pewnością będzie miało to odzwierciedlenie w przyszłości w trakcie zachowania na drodze i zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom z udziałem najmłodszych.

KPP Sulęcin

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union