Aktualności

Motocyklista pędził na zabój

Data publikacji 07.09.2015

Prawie 120 km/h za szybko jechał 24-letni motocyklista pędzący z pasażerką niemal 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do czterdziestki. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Teraz sprawą młodego motocyklisty zajmie się sąd.

Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków projektu KIK 76 Bezpieczeństwo w ruchu drogowym współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Każdego tygodnia policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymują kierowcę, któremu odbierają prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Tym razem jednak wpadł młody motocyklista, który przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 120 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do czterdziestki. Z odpowiedzialności nie zwolni go fakt, że przekroczenie miało miejsce poza terenem zabudowanym.

W piątek /4 września/ policjanci w nieoznakowanym radiowozie zauważyli motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością. Sytuacja miała miejsce na odcinku drogi wojewódzkiej nr 160 prowadzącej z Drezdenka do Międzychodu, gdzie z powodu złej nawierzchni obowiązuje ograniczenie do czterdziestki. Już przed pomiarem prędkości policjanci zdawali sobie sprawę, że motocykl jedzie o wiele za szybko. Pomiar wskazał prawie 160 km/h. Chwilę później został zatrzymany do kontroli. Motocyklistą był młody mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który nie dostosował się tym samym do decyzji o cofnięciu uprawnień kategorii „A”.  Okazało się również, że od 2014 roku miał na koncie 13 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym. Jego niebezpieczna jazda mogła zakończyć się tragedią, tym bardziej, że jechał z pasażerką odcinkiem, gdzie nawierzchnia wymaga zachowania szczególnej uwagi i zdjęcia nogi z gazu. Dlatego policjanci zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy i skierowali wniosek o ukarania do Sądu. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna i nawet dwa lata więzienia.

KPP Strzelce Kraj.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union