Aktualności

„Bezpiecznie do szkoły” z zambrowskimi policjantami

Od kilkunastu dni funkcjonariusze zambrowskiej Policji prowadzą intensywne działania, których celem jest bezpieczeństwo dzieci podczas ich codziennej drogi do szkoły i domu.

Zambrowscy mundurowi realizują zadania w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Od kilku dni codziennie na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie policjanci korzystając z zestawu Miasteczko Umiejętności Drogowych „Autochodzik” (sfinansowanego w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy) omawiają uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W procesie tej nauki dziecko uczy się wykorzystując bodźce słuchowe, dotykowe i dźwiękowe. Tylko w ciągu trzech dni udział w zajęciach wzięło kilkanaście grup dzieci z zambrowskich szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o to, aby edukować najmłodszych w zakresie tej tematyki. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy maluchowi dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

źródło – oficer prasowy KPP w Zambrowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union