Aktualności

Nauka poprzez zabawę z „autochodzikiem”

Data publikacji 11.09.2015

Wysokomazowieccy policjanci od kilkunastu dni odwiedzają dzieci i przybliżają im zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem.

Policjanci wysokomazowieckiej drogówki odwiedzili wczoraj uczniów najmłodszych klas w miejscowej  Szkole Podstawowej nr 1.  W trakcie spotkania funkcjonariusze przypominali dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania. Omawiali z najmłodszymi zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni, w sytuacji gdy nie ma chodnika. W zajęciach po raz pierwszy  wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany  w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. To właśnie dzięki niemu dzieci mogą praktycznie poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę.  Dzięki zestawowi najmłodsi mogą uczyć się poprzez zabawę podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem.  Spotkania oparte na zabawie wzbudziło wśród uczniów duże zainteresowanie.  

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union