Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” we Wronowie

Data publikacji 22.09.2015

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziś odwiedzili uczniów we Wronowie.

Jak co roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi codziennie spotykają się z dziećmi szkół podstawowych. Dziś byli w Szkole Podstawowej we Wronowie w gminie Raczki. Policjanci omawiali tam z uczniami zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni, przy której nie ma chodnika. W zajęciach funkcjonariusze wykorzystywali także elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe.

Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły, wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, oraz że nie można przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne. Dodatkowo aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaski.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union