Aktualności

Eco driving i symulator zderzeń

Data publikacji 12.10.2015

W weekend Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku kolejny raz gościł młodych kierowców w ramach realizacji projektu pn. „Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu” w ramach dofinansowania uzyskanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku. W realizacji projektu wzięli także udział policjanci z białostockiej drogówki.

Symulator zderzeń został zakupiony ze środków projektu Bezpieczeństwo w ruchu drogowym współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uczestniczyli w projekcie pn. „Akademia Młodego Kierowcy”, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku. Były to warsztaty skierowane do młodych kierowców zorganizowane dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku. Od początku trwania projektu przeszkolono ponad 60 młodych kierowców. W ramach projektu odbyły zajęcia teoretyczne z psychologiem transportu, instruktorem techniki jazdy oraz z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku, który przedstawił stan bezpieczeństwa na drogach naszego województwa ze szczególnym uwzględnieniem młodych kierowców w wieku 18 – 24 lata. Podczas zajęć policjanci zachęcali również do skorzystania z symulatora zderzeń, który w sposób praktyczny pozwala sprawdzić jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

źródło – WRD KWP w Białymstoku

  • Policjant prowadzący szkolenie objaśnia schemat narysowany na tablicy
  • Symulator zderzeń
  • Symulator zderzeń

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union