Aktualności

Jechał od lewej do prawej - miał ponad 2,5 promila

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Po sprawdzeniu okazało się, że ma ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, które stracił wcześniej za jazdę po pijanemu. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

We wtorek /15 marca 2016 r./ na drodze krajowej nr 22 policjanci ruchu drogowego jadąc nieoznakowanym radiowozem z wideorejstratorem zatrzymali 54-latka. Mężczyzna, mieszkaniec Strzelec Krajeńskich, jechał samochodem osobowym całą szerokością drogi, nie trzymając się swojego pasa ruchu, co zwróciło uwagę policjantów. W pewnym momencie zjechał z prawego pasa przejeżdżając tuż obok ciężarówki. Funkcjonariusze szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 2,5 promila. Na domiar złego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił kilka lat temu za jazdę po pijanemu.

Nietrzeźwy kierowca, który stworzył zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego odpowie za popełnione przestępstwo drogowe przed Sądem. Za swoją bezmyślność grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.79 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union