Aktualności

Bezpieczna jazda samochodem i widoczny pieszy

Data publikacji 13.06.2016

Łomżyńscy policjanci zorganizowali stoisko profilaktyczne podczas trwania rodzinnego festynu zorganizowanego przez parafię Krzyża Św. w Łomży. Odwiedzającym, mundurowi rozdawali odblaski oraz ulotki informacyjne. Zachęcali także do przejażdżki na symulatorze zderzeń bądź przymierzyć alkogogle.

Wczoraj na placu przy Kościele Krzyża Świętego w Łomży, mundurowi ustawili symulator zderzeń. Policjanci rozdawali ulotki, odblaski i materiały informacyjne oraz zachęcali do jazdy symulatorem zderzeń. Chętni mogli sprawdzić jak zachowuje się ciało człowieka zapiętego w pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia z przeszkodą przy prędkości około 50 km/h. Dodatkowo, w foteliku bądź na kolanach ochotnika, bez zapiętych pasów „podróżował”  pluszowy miś, który za każdym razem siłą uderzenia wypadał z fotelika. O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej najchętniej „przekonywali” się  głównie mężczyźni zakładając alkogogle. Te specyficzne okulary, poprzez zniekształcenia obrazu przedstawiały stan nietrzeźwości kierującego samochodem. Prezentowany sprzęt został zakupiony w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym KIK-76”, finansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Działania miały charakter profilaktyczny i  promowały bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, a także zachęcały do noszenia odblasków na terenie miasta. Stoisko policjantów cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Łomży odwiedzających niedzielny festyn.
 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union