Aktualności

Uroczyste wprowadzenie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie

Data publikacji 22.06.2016

W Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie odbyła się uroczystość wprowadzenia Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie kom. Fabiana Rogali. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzy Głąbowski.

W środę / 22 czerwca br./ w sulęcińskiej komendzie odbyła się wyjątkowa uroczystość. Punktualnie o godzinie 11.00 na placu przed komendą rozpoczęła się uroczysta zbiórka wprowadzenia kom. Fabiana Rogali na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie. Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp. podinsp. Małgorzata Trubiłowicz odczytała rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosława Janiaka. Następnie, kom. Fabian Rogala złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jerzemu Głąbowskiemu o objęciu tego stanowiska. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. pogratulował powołanemu komendantowi, życząc wielu sukcesów w kierowaniu jednostką.

Komendant Powiatowy przywitał się z gośćmi i obecnymi funkcjonariuszami. W swoim przemówieniu zdeklarował, że dołoży wszelkich starań aby sprostać pokładanym w nim oczekiwaniom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sulęcińskiego. W uroczystości wzięli udział policjanci, pracownicy cywilni, przedstawiciele samorządu oraz służb mundurowych. W swoich wystąpieniach oraz życzeniach Starosta Powiatu Sulęcińskiego Adam Basiński, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart w ciepłych słowach wypowiadali się o Komendancie Fabianie Rogali i jego dotychczasowych działaniach w powiecie gdzie od 16 marca br. pełnił obowiązki  Komendanta Powiatowego Policji.  Przez ten okres dał się poznać jako  właściwa i kompetentna osoba, która dba o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz utrzymanie dobrego wizerunku  Policji. Nie zabrakło również słów życzliwości od przedstawicieli służb mundurowych wojska, straży pożarnej i nadleśnictw współpracujących z sulęcińskimi policjantami.

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union