Aktualności

Gorzowscy policjanci odwiedzili przedszkola

Data publikacji 15.09.2016

14 września policjanci spotkali się z dziećmi z dwóch gorzowskich przedszkoli. Tematem spotkań było przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w czasie wolnym od zajęć.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. w ramach działań „Bezpieczny Przedszkolak” spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego Nr 3 przy ul. Słonecznej w Gorzowie Wlkp. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpiecznych zachowaniach w ruchu pieszych i rowerzystów, prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz przypominali o zasadach korzystania z sygnalizacji świetnej. Podczas spotkania zwrócono także uwagę na rolę odblasków, dzięki którym droga do przedszkola może być bezpieczniejsza. 50 przedszkolaków miało okazję poznania zagadnień z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego podczas zajęć w mobilnym miasteczku ruchu drogowego. Dzieci mogły również poznać pracę policyjnego przewodnika psa służbowego.

Tego samego dnia dzieci ośmiu grup z Przedszkola Miejskiego Nr 7 przy ul. Głowackiego w Gorzowie Wlkp. miały okazję spotkać się ze st. sierż. Agatą Mikołajczyk - policjantką Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadankach na temat ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań w obliczu wszelkich niebezpieczeństw, jakie mogą czekać na nie w czasie wolnym od zajęć, podczas pobytu w domu, na podwórku oraz w kontakcie z psem.

 

źródło:

KMP w Gorzowie Wlkp.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union