Aktualności

Żagańscy policjanci odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 14.09.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej w Żaganiu realizują działania profilaktyczne w ramach programu prewencyjnego „LUPO". W tym tygodniu zajęcia edukacyjne dla dzieci odbyły się w Miejskim Przedszkolu nr 6 w Żaganiu.

Na terenie całego powiatu żagańskiego specjalistka ds. nieletnich i dzielnicowi spotykają się z uczniami klas I – IV szkół podstawowych oraz z przedszkolakami. W czasie spotkań policjanci przekazują dzieciom wiedzę i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tłumaczą dzieciom w jaki sposób bezpiecznie dotrzeć z domu do szkoły, przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa i uczą jak unikać zagrożeń.

13 września tego roku zajęcia edukacyjne odbyły się w Filii Miejskiego Przedszkola nr 6 w Żaganiu, przy ul. Żarskiej.. Zajęcia z przedszkolakami przeprowadziła st. sierż. Monika Broda z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

W ubiegłym roku na terenie powiatu żagańskiego policjanci pionu prewencji przeprowadzili 36 spotkań w grupach przedszkolnych. W spotkaniach edukacyjnych, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wzięło udział 1.192 przedszkolaków.

 

Źródło: podinsp. Sylwia Woroniec

KPP Żagań

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union