Aktualności

O bezpieczeństwie z najmłodszymi w Nowej Wsi

Data publikacji 15.09.2016

Przedstawiciele suwalskiej Policji kontynuują spotkania w szkołach i przedszkolach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi.

Wczoraj przedstawiciele suwalskiej Policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukacji komunikacyjnej. Szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzięki zestawowi edukacyjnemu „Autochodzik”, który został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy maluchy mogły poćwiczyć  prawidłowe przechodzenie przez ulicę z sygnalizacją świetlną. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudzał wielki entuzjazm wśród  uczestniczących w zajęciach. Dużo uwagi poświęcono uświadomieniu dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy na odzieży. W trakcie spotkania każdy uczeń otrzymał taki "odblask".

Poza tym przypomniano najmłodszym numery alarmowe do służb ratunkowych.

Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Pytania do prowadzących nie miały końca.

Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka zawsze była bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku elementy odblaskowe.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union