Aktualności

Policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze

Data publikacji 14.09.2016

Policjanci odwiedzili uczniów we Wronowie. W trakcie spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach. Spotkania w szkołach, to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez suwalskich policjantów.

We wtorek policjanci z suwalskiej jednostki odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej we Wronowie. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o ich bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły oraz kwestii dotyczącej  widoczności na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom jak powinien zachowywać się na drodze pieszy oraz jak ważna jest dla bezpieczeństwa jego widoczność oraz co zrobić aby ją poprawić. Omówiono także zasady bezpiecznego podróżowania samochodem i autobusem. Wspólnie z małymi słuchaczami policjanci przećwiczyli  przechodzenie na drugą stronę jezdni. Dzieci chętnie demonstrowały przechdzenie po „pasach” i obiecały policjantom, że zawsze będą dbać o swoją widoczność przy drodze. W zajęciach wykorzystano elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. 
 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union