Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Starym Folwarku

Data publikacji 12.09.2016

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziś odwiedzili uczniów w Starym Folwarku.

Co roku we wrześniu Wydział Ruchu Drogowego KMP w Suwałkach prowadzi działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi codziennie spotykają się z dziećmi  szkół podstawowych, dziś byli w Zespole Szkół w Starym Folwarku. Policjanci  omawiali z uczniami   zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni, przy której nie ma chodnika. W zajęciach wykorzystano także elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy.
Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union