Aktualności

O bezpiecznej drodze do szkoły w Poddubówku

Data publikacji 04.10.2016

Przedstawiciele suwalskiej Policji kontynuują spotkania w szkołach i przedszkolach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Poddubówku.

Wczoraj przedstawiciele suwalskiej Policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Poddubówku. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzięki zestawowi edukacyjnemu „Autochodzik”, który został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy uczniowie mogli poćwiczyć  prawidłowe przechodzenie przez ulicę z sygnalizacją świetlną. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudzał wielki entuzjazm wśród  uczestniczących w zajęciach.

Dużo uwagi poświęcono uświadomieniu dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy na odzieży.

Poza tym przypomniano najmłodszym numery alarmowe do służb ratunkowych i okoliczności ich użycia, a ze starszymi uczniami omówiono zagrożenia występujące w internecie. Była okazja, aby przypomnieć młodym ludziom o odpowiedzialności za swoje zachowanie w sieci oraz sposoby reagowania na negatywne treści znalezione w sieci .

Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Pytania do prowadzących nie miały końca.

Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka zawsze była bezpieczna. 


 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union