Aktualności

Policjanci na spotkaniach z przedszkolakami

Data publikacji 10.10.2016

Suwalscy funkcjonariusze w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/ domu” spotkali się ze starszakami w Przedszkolu nr 5 i 7 w Suwałkach oraz w Punkcie Przedszkolnym ,,Bakalandia” w Bakałarzewie.

W piątek starszaki z  Przedszkoli nr 5 i 7 w Suwałkach oraz z Punktu Przedszkolnego ,,Bakalandia”  w Bakałarzewie gościli funkcjonariuszy i pracowników policji. Mundurowi rozmawiali z przedszkolakami o tym, jak należy  zachowywać się w rejonie dróg aby nie stać się ofiarą bądź sprawcą wypadku drogowego. Dzieci przypomniały sobie jak należy przygotować się do przechodzenia przez jezdnię, w jakich miejscach jest to dozwolone oraz  dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne i że muszą być one umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Rozmawiano również o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. W zajęciach wykorzystywany był  zestaw „Autochodzik”, który sfinansowany został w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union