Aktualności

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych w Szepietowie

Data publikacji 06.10.2016

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” wysokomazowieccy policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach na terenie całego powiatu. Podczas spotkań mundurowi uczą najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj funkcjonariusze wysokomazowieckiej komendy Policji odwiedzili dzieci w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka w Szepietowie. Podczas spotkania mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym celu wykorzystywali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauka poprzez zabawę kształtuje wyobraźnię, pobudza myślenie i aktywność dzieci. Nie obyło się także bez mnóstwa pytań i pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały element odblaskowe zakupione przez Urząd Miejski w Szepietowie.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union