Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Szepietowie

Data publikacji 05.10.2016

W ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczna droga do szkoły" pracownicy Wydziału Prewencji wysokomazowieckiej komendy Policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szepietowie.

W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" pracownicy Wydziału Prewencji wysokomazowieckiej komendy Policji spotykali się wczoraj z uczniami Szkoły Podstawowej w Szepietowie. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu.  W zajęciach z dziećmi wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Poprzez wspólną zabawę dzieci mogą praktycznie poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Prowadzący spotkanie   szczególną uwagę zwrócili na obowiązek noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach. Korzystając z okazji przekazali maluchom odblaski, zakupione przez Urząd Miejski w Szepietowie.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union