Aktualności

Policjanci i motocykliści zadbali o bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 06.10.2016

Strzeleccy policjanci wspólnie z motocyklistami z klubu Motorowego Blue Knights Poland IX już po raz drugi włączyli się w akcję związaną z bezpieczeństwem dzieci. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich mundurowi zapewnili najmłodszym wiele atrakcji, a ,,Błękitni Rycerze” objęli placówkę patronatem.

Promowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego to jedno z ważniejszych zadań strzeleckich policjantów. Każde spotkanie się z dziećmi jest dla mundurowych okazją do przekazania im prostych ale bardzo ważnych rad na temat bezpiecznego zachowania np. podczas drogi do szkoły.

Takie spotkanie odbyło się w czwartek (6 października) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich. Już po raz drugi policjanci wspólnie z motocyklistami z klubu Blue Knights Poland IX, zrzeszającego aktualnych i byłych mundurowych, przygotowali dla niepełnosprawnych dzieci wiele atrakcji. Jedną z nich był symulator zderzeń, który uświadomił im jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem. Policjanci, podczas udziału dzieci  w symulacji, wielokrotnie powtarzali, że tak prosta i szybka czynność jak zapięcie pasów bezpieczeństwa może uratować ich zdrowie a nawet życie. Podobnie jak symulator, uwagę dzieci przyciągnęła także jazda gokartem. I chociaż pokonanie krótkiego toru nie wydawało się dla nich zbyt skomplikowane, to jednak w alko- i narkogoglach, ukazujących świat po spożyciu alkoholu i narkotyków, było już znacznie trudniejsze. Oprócz przygotowanych przez policjantów atrakcji w postaci symulatora zderzeń i jazdy gokartem, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Motocykliści z klubu ,,Blue Knights Poland IX” objęli placówkę honorowym patronatem i w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Marka Halasza przekazali im kamizelki odblaskowe i słodycze.

Spotkanie z dziećmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze, wywołując na ich twarzach wiele uśmiechów, które przyniosły policjantom i motocyklistom dużo satysfakcji.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union