Aktualności

Wspólne szkolenie policjantów i ratowników medycznych

Data publikacji 07.10.2016

Strzelecko-drezdeneccy policjanci i ratownicy medyczni wzięli udział we wspólnym szkoleniu. W siedzibie strzeleckich przedstawicieli prawa omówiono kwestie prawne współpracy mundurowych i ratowników oraz przypomniano podstawy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Gdy dzieje się ludzka krzywda i dochodzi do tragedii, z pomocą ruszają służby ratunkowe. Aby jednak ich akcje były skuteczne i profesjonalne niezbędne są ćwiczenia oraz godziny szkoleń.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajeńskich oraz zaangażowaniu policjantów i ratowników medycznych przeprowadzono szkolenie tych dwóch służb ratunkowych. W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich omówiono kwestie prawne współpracy policjantów i ratowników, co znacznie poprawi szybkość przeprowadzania akcji. Funkcjonariuszom przypomniano zakres ich obowiązków podczas udzielania pomocy na miejscu zdarzenia. Przypomniano także podstawy udzielania pierwszej pomocy medycznej przy wykorzystaniu profesjonalnego manekina oraz defibrylatora. Podczas szkolenia obecny był Starosta Strzelecko-Drezdenecki Pan Edward Tyranowicz, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważne są tego typu szkolenia oraz zapowiedział kontynuowanie ich w przyszłości.

Całe szkolenie przeprowadzone było w sposób profesjonalny, a każdy z uczestników otrzymał wiedzę niezbędną do niesienia pomocy poszkodowanym.

 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union