Aktualności

O bezpiecznej drodze do szkoły - w Przerośli i Pawłówce

Data publikacji 28.10.2016

Suwalscy policjanci i pracownicy biorą udział w działaniach na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Mundurowi w szkołach prowadzą prelekcje na temat bezpiecznych zachowań. Wczoraj odwiedzili uczniów w Szkołach Podstawowych w Pawłówce i Przerośli.

Policjanci i pracownicy  z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, kontynuując spotkania z dziećmi w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Wczoraj spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Pawłówce i Przerośli. Dzieci rozmawiały z funkcjonariuszami na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedziały się również jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. W trakcie spotkania z najmłodszymi policjanci wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który uatrakcyjnił dzieciom spotkanie. Zestaw został sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, wyposażono je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy. Każdy z uczestników zajęć otrzymał element odblaskowy, który został zakupiony przez Urząd Gminy w Przerośli.

Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union