Aktualności

Bezpieczne przedszkolaki w Suwałkach

Data publikacji 27.10.2016

Przedstawiciele suwalskiej Policji kontynuują spotkania w szkołach i przedszkolach, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem spotkali się z dziećmi z Przedszkola Nr 8 w Suwałkach.

Profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Suwałkach odwiedzili dzieci w Przedszkolu nr 8 w Suwałkach. W trakcie spotkania przypominali sześciolatkom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Omawiali z najmłodszymi  zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji,  gdy nie ma chodnika. W zajęciach wykorzystywany był  zestaw „Autochodzik”, który sfinansowany został w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Ponadto podczas zajęć wspólnie ustalono miejsca, w których można bawić się bezpiecznie oraz przypomniano numery alarmowe.

Dzieci chętnie i aktywnie brały udział w spotkaniu i dzieliły się posiadaną wiedzą. 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union