Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Wojnach Krupach

Data publikacji 30.09.2016

W ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczna droga do szkoły" wysokomazowieccy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wojnach Krypach.

W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" wysokomazowieccy policjanci spotykali się dzisiaj z uczniami najmłodszych klas Szkole Podstawowej w Wojnach Krupach. Mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać innych niebezpieczeństw, na które narażeni są uczniowie pokonujący codzienną drogę do szkoły i domu.  W zajęciach z dziećmi wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik”, sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Poprzez wspólną zabawę dzieci mogą praktycznie poćwiczyć i utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Policjanci w trakcie wczorajszego spotkania szczególną uwagę zwrócili na obowiązek noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach. Funkcjonariusze korzystając z okazji przekazali maluchom odblaski, zakupione przez Urząd Miejski w Szepietowie.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union