Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” w Siemiatyczach

Data publikacji 28.10.2016

Siemiatycki dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Siemiatyczach. Mundurowy w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” uczył najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Dzielnicowy z siemiatyckiej komendy odwiedza szkoły i przedszkola w podległym rejonie służbowym. Sprawdza bezpieczeństwo dzieci na terenach przyległych do placówek. Szczególną uwagę zwraca na sposób przewożenia najmłodszych przez rodziców i autobusy szkolne. Spotyka się również z nauczycielami w celu wspólnego wypracowania zasad zwiększających bezpieczeństwo najmłodszych. W tym tygodniu odwiedził wychowanków Zespołu Szkół przy ul. Andersa w Siemiatyczach. Podczas spotkania omawiał z najmłodszymi  zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji,  gdy nie ma chodnika. W zajęciach wykorzystane zostały elementy zestawu edukacyjnego "Autochodzik", który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Dzieci miały okazję przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Dużo uwagi poświęcono również uświadomieniu dzieciom, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku, czy też na odzieży. Poza tym przypomniano maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach zadając wiele pytań.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union