Aktualności

Odblaski trafiły do dzieci

Data publikacji 27.10.2016

Aby przedszkolaki były bardziej bezpieczne policjanci regularnie odwiedzają je w szkołach i przedszkolach. Ważnym elementem takich spotkań jest przypominanie o odblaskach. Tylko w środę /26 października/ mundurowi przekazali 120 elementów odblaskowych dzięki, którym dzieci będą bardziej widoczne na drodze, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

W środę (26 października) dzieci z Przedszkola nr 21 w Gorzowie Wlkp. gościli policjantów ruchu drogowego. Powodem spotkania był urządzony przez dzieci Bal Jesieni. Był to doskonały moment, aby przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Wiedza połączona z doskonałą zabawą na pewno zaowocuje poprawą bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Podczas spotkania policjanci wręczyli wszystkim przedszkolakom 120 odblasków. Dzieci obiecały, że w rewanżu będą nosić odblaski, tak aby być widocznym na drodze.

 

źródło:

asp. szt. Marzena Korzik

WRD KWP W Gorzowie Wlkp.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union