Aktualności

Wyprzedzał pasem awaryjnym – zatrzymali go policjanci

Data publikacji 25.10.2016

Zatrzymane prawo jazdy i skierowany wniosek do sądu to konsekwencje dla 24-letniego kierowcy, który wykazał szczególnym brakiem zdrowego rozsądku. Na drodze ekspresowej S3 wykorzystał pas awaryjny do wyprzedzenia samochodów ciężarowych. Całą sytuację, która znajdzie swój finał w sądzie, zarejestrowała policyjna kamera.

Na drodze S-3 policyjna kamera zarejestrowała nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy passata. Nie trudno sobie wyobrazić jak zakończyć się mogły takie pozbawione zdrowego rozsądku manewry. Skuteczna interwencja policjantów była jednak możliwa dzięki czujności innych kierowców, którzy widząc wcześniejsze zachowania 24-latka na drodze, w porę zaalarmowali Policję. Okazało się, że pirat drogowy jadąc od strony Gorzowa Wlkp., wykonywał niebezpieczne manewry. Policjanci zauważyli go na łuku drogi tuż przed węzłem Skwierzyna Północ. Policyjna kamera zarejestrowała, jak kierowca z bardzo dużą prędkością wykonuje manewr wyprzedzania samochodów ciężarowych z niewłaściwej strony- pasem technicznym, nie stosując się do linii krawędziowej ciągłej, a manewry zmiany pasa ruchu nie są sygnalizowane. Kierujący poruszał się z bardzo dużą prędkością. Na odcinku drogi K-24 Chełmsko-Chełmicko w miejscu, gdzie obowiązuje prędkość do 90 km/h, mężczyzna jechał 196 km/h ! Tłumaczył policjantom, że spieszy się na spotkanie z dziewczyną. Mówił, że jest doskonałym kierowcą, więc wie co robi i jeździ bezpiecznie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a za liczne popełnione wykroczenia, skierowali wniosek do Sądu.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych, zapobieganie kolizjom i wypadkom drogowym, sprawdzanie sposobu przewożenia dzieci i pasażerów - to tylko część z wielu zadań policjantów ruchu drogowego.

 

źródło:

asp. Justyna Łętowska

KPP w Międzyrzeczu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.24 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union